!

ТОВ 'МІКРОНКЕПІТАЛ' ТОВ «МІКРОНКЕПІТАЛ» є членом «Професійної Асоціації учасників Ринків капіталу та Деривативів (ПАРД) – професійного об’єднання на фондовому ринку України».

Новини


ПАРД проти застосування Центральним депозитарієм санкцій до депозитарних установ

Так, проектом змін до Правил ЦД передбачається право Центрального депозитарію застосовувати санкції за порушення клієнтом Правил ЦД/Регламенту/Положення про СОІ та законодавства України. Встановлюється перелік санкцій, що може застосовувати Центральний депозитарій: штрафні санкції, не виконання розпоряджень клієнта, зупинення виконання операцій за рахунком у цінних паперах клієнта та інші санкції, визначені відповідним договором.

 

Слід зазначити, що статтею 30 Закону України «Про депозитарну систему України» визначено вичерпний перелік повноважень контролю, які здійснює Центральний депозитарій з метою забезпечення формування та функціонування системи депозитарного обліку. Серед вказаних повноважень відсутнє повноваження Центрального депозитарію щодо застосування санкцій.

Окрім того, застосування санкцій за порушення законодавства України щодо провадження депозитарної діяльності є виключною компетенцією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Натомість зміни до Правил ЦД передбачають право Центрального депозитарію застосовувати санкції до своїх клієнтів за порушення законодавства, в тому числі штрафні.

Також проектом змін до Правил ЦД не визначено за які саме порушення Правил ЦД/Регламенту/Положення про СОІ та законодавства України застосовуються санкції, а також розмір штрафних санкцій. Зазначене фактично означає право Центрального депозитарію застосувати будь-які санкції до будь-які порушення Правил ЦД/Регламенту/Положення про СОІ та законодавства України.

 

Враховуючи вищезазначене, ПАРД звернулась до НКЦПФР з вимогою виключення норм щодо застосування Центральним депозитарієм санкцій до своїх клієнтів із проекту змін до Правил ЦД як таких, що суперечать чинному законодавству та порушують права клієнтів Центрального депозитарію, створюють можливість зловживань.

Джерело http://www.pard.ua/news/pard_news/2013-12-02-10%253A29

Про компанію

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МІКРОНКЕПІТАЛ"
(Код за ЄДРПОУ 35201415)
Торговець цінними паперами та Депозитарна установа у Києві

Контакти

Україна, 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд.16-22
Тел./факс (099) 095-75-05